-12.8 C
Warszawa
poniedziałek, 18 stycznia, 2021
Strona główna oddłużanie Komornik - egzekucja z pieniędzy. Na czym to polega?

Komornik – egzekucja z pieniędzy. Na czym to polega?

Egzekucja z pieniędzy jest najprostszym i oczywiście najczęściej stosowanym środkiem egzekucyjnym. Na czym polega ten rodzaj egzekucji?

Egzekucja z pieniędzy jest podejmowana w miejscu zamieszkania zobowiązanego(dłużnika). Istnieje także możliwość przeprowadzania egzekucji w siedzibie zobowiązanego.


Dłużnik, na wezwanie poborcy skarbowego, musi zapłacić określoną należność. Urzędnik, który pobiera tę opłatę powinien ZAWSZE wystawić pokwitowanie zapłaty.
Zdarzają się oczywiście sytuacje, kiedy zobowiązany twierdzi, że nie ma przy sobie pieniędzy. Wtedy urzędnik ma prawo ustalić, czy dłużnik mówi prawdę. Innymi słowy, urzędnik przystępuje do sprawdzenia rzeczywistego stanu rzeczy.

W takiej sytuacji poborca może przeszukać pomieszczenia budynku, czy też siedziby. Jest także upoważniony do przeszukania rzeczy dłużnika.


Istnieje również możliwość przeszukania osobistego, którego dokonuje komisja, która została powołana przez organ egzekucyjny.

Przeszukania osobistego może dokonywać tylko osoba tej samej płci, co zobowiązany!

Jeżeli więc spodziewasz się wizyty komornika to pamiętaj, że, wbrew obiegowej opinii, jego prawa również są ograniczone. Warto o tym pamiętać, ponieważ ta wiedza może pozwolić Ci uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Popularne

Szybka Gotówka

Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informuję, iż Administratorem Państwa danych...

Chwilówki coraz popularniejszy rodzaj pożyczek

Wśród różnego typu pożyczek bankowych zaczęły również wyrastać pożyczki para bankowe zajmujące się udzielaniem podobnych produktów jednak na nieco innych warunkach. Z...

Moje pierwsze mieszkanie – własne, choć na kredyt

Większość młodych, wkraczających w dorosłość ludzi marzy o wyprowadzeniu się od rodziców czy z wynajmowanego lokum i zakupie własnego mieszkania. Niestety, mało...

Masa cukrowa – przepis

Przepis na masę cukrową:Składniki:80 dkg cukru pudru10 dkg glukozy, najlepiej w proszku70 ml wody4 łyżeczki żelatynyaromat waniliowymąka ziemniaczanaoliwa Sposób...